Ana içeriğe atla

OBD

 

Sevgili Öğrenciler, 

 

Fizyoterapist; yaralanma, hastalık, hareket sistemi bozuklukları veya diğer durumlardan kaynaklanan ağrı ve fonksiyon bozukluklarının düzeltilmesi veya en aza indirilmesi, bireylerin yaşam kalitesinin arttırılması, fonksiyonel limitasyonlarını, ağrıyı ve yeteneklerini mesleğe özgü ölçme, değerlendirme ve inceleme yöntemleri ile fizyoterapi ve rehabilitasyon programını planlayan, uygulayan ve tekrar değerlendirerek rapor eden, sağlıklı kişilerin sağlığını devam ettirmek amacıyla uygun egzersizler / koruyucu programlar planlayan mesleki otonomiye sahip olan bir sağlık elemanıdır.

Bölümümüzün amacı; ülke ve bölge ihtiyaçlarını göz önüne alarak bilgiyi beceriyle harmanlayan, her konuda özelleşmiş, bilgili, yenilikçi, araçtırmacı mezunlar vermektir. Blimsel çalışmalara verdiğimiz önemle üretken ve idealist meslektaşlarımızı aramıza alıp güçlü bir ekiple alanımızda en iyisi olmayı hedefliyoruz. Mesleğimizde yaratıcılığımızı ve çalışkanlığımızı kullanarak tüm bu hedeflerimizi gerçekleştirebileceğimize inanıyoruz.

 

4 yıl süren Fizyoterapi ve rehabilitasyon programı ile mezun olan öğrencilerimiz ortopedi, pediatri ve nöroloji başta olmak üzere birçok alanda donanımlı bir şekilde çalışma imkanına sahip olacaktır. Aynı zamanda öğrencilerimiz dilerse 1 yıl hazırlık okuyup 5 yılda da bitirebilmektedir. Üniversitemiz, uluslararası ölçütlerde katılımcı bir anlayışla Erasmus+, Mevlana ve Farabi programları ile öğrencilerimizi desteklemektedir. Üniverstimizin vizyonunda da yer alan bol uygulamalı ve İngilizce ağırlıklı programımız ile siz değerli öğrencilerimiz mezun olduğunuzda çalışma sahasında fark yaratacaksınız.

 

Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölümü olarak uzman ekibimizle sizleri bekleriz.

 

Sevgi ve saygılarımla…

Dr. Öğr. Üyesi Oğuzhan Bahadır DEMİR

Fizyoterapi Ve Rehabilitasyon Bölüm Başkanı